top of page

У нас немає "Ти"!
У нас немає "Я"! Ми - єдина школа, ми - одна сім'я!

         Відповідно до статті 20 Закону України «Про освіту» заклад освіти за потреби утворює інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами.

      У разі звернення особи з особливими освітніми потребами або її батьків такий клас утворюється в обов’язковому порядку. В 2020-2021 навчальному році в нашому закладі вперше був створений 1 клас, в якому навчається дитина з особливими освітніми потребами (класний керівник Лагута Н.І., асистент вчителя  Шляхецька Л.В., а в ЗДО уже три роки є група де створені всі умови для здійснення інклюзивного навчання для дітей з ООП, на посаді асистента вихователя Москаленко Т.П. В цьому ж навчальному році  корекційні заняття з дітьми проводяться в нашому закладі спеціалістом-дефектологом, Савчик Н.С., були створені всі умови для проведення занять за дистанційною формою навчання.

     На виконання Плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини  в частині доступності до будівлі та приміщень для осіб з інвалідністю з порушеннями опорно-рухового апарату встановлено пандус.

У 2021-2022 навчальному році в  Северинівському ЗЗСО почала функціонувати сучасна та затишна ресурсна кімната. Вона була створена з метою забезпечення комфортного і безбар'єрного доступу до навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами, з урахуванням індивідуальних особливостей пізнавальної діяльності учнів.

Основа мета створення ресурсної кімнати полягає у забезпеченні оптимальних умов для організації навчально-виховного, реабілітаційного процесів та реалізації завдань відповідно до постанови Кабміну України від 22 серпня 2018 року № 617 "Деякі питання створення ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти та інклюзивно-ресурсних центрів".

Завданням функціонування ресурсної кімнати є створення спеціально організованого освітнього простору, який дає змогу дитині з особливими освітніми потребами реалізувати:

  • своє право на освіту;

  • максимально розкрити освітній потенціал;

  • подолати бар'єри соціалізації.

Навчання та перебування в ресурсній кімнаті базується:

  • на індивідуальних потребах учня з особливими освітніми потребами;

  • на меті залучення або переходу дитини до звичайного класу

  • на усуненні факторів, що перешкоджають навчанню і у загальноосвітньому класі.

Навчання в ресурсній кімнаті дає можливість:

  • займатися  з корекційним педагогом та дефектологом, практичним психологом, вчителем ЛФК та іншими фахівцями;

  • працювати за власним адаптованим графіком;

  • розвивати життєві навички, вчитися відпочивати, гратися тощо.

Ресурсна кімната (допоміжна навчальна кімната):

  • допомагає ефективно адаптувати дітей з особливими освітніми процесами до навчання у звичайних класах школи;

  • надає можливість навчання разом з усіма дітьми.

IMG_0097.jpeg
IMG_0096.jpeg
изображение_viber_2022-12-22_11-39-08-213.jpg
изображение_viber_2022-12-22_11-39-07-985.jpg
bottom of page